Trabzon Yaylaları Konaklama Tesisleri

uzungöl
UZUNGÖL

Ekoturizm denince akla ilk gelen yerlerin başında Trabzon Merkeze 95 Km mesafedeki Uzungöl'dür. Yolunun tamamı asfalttır. Uzungöl bir köy, yayla ve eğlence yeridir. Turistik pansiyonları, alabalık lokantaları, küçük resort tipi otelleri ve doğal manzarası ile, az bulunur güzellikte gezi ve konaklama yeridir. Kart postallara konu olan güzelliği, temiz havası, dere boyunca treking ve piknik sevenlerin vazgeçilmez adresi olmuştur.  Her yıl başta Araplar olmak üzere yerli yabancı binlerce turisti ağırlamaktadır. Çevresinde ,  Balık göllerini barındıran Demirkapı(Haldizen) olmak üzere, Şekersu, Arpaözü gibi birçok gezilecek yayla vardır.

uzungöl sezgin motel

SEZGİNLER OTEL
Trabzon/Çaykara /UZUNGÖL
Tel: +90 (462) 6566175

Uzun gölde; göl manzaralı odalara sahip.. Doğa yürüyüşü meraklılarıda çevrede doğal mekanlarda kendi rotalarını çizebilirler. Her akşam kendine ait restorantında canlı müzik gösterisi vardır. Ayrıca otelce  orman ve dağ yürüyüşleri, gezi ve bisiklet turları düzenlenmektedir.

REZERVASYON
uzungöl inanlar bungalov

İNAN KARDEŞLER BUNGALOW
Adres: Fatih Cd., Uzungöl, Çaykara /TRABZON
Tel : +09 (462) 6566297

Bungalow,motel veya apart daire şeklindeki odaların her birinde banyo, wc, sıcak su, kalorifer sistemi, tv, telefon, kablosuz internet  ve balkon bulunur. Suit odalarda ilave olarak oturma grubu, çalışma masası ve mini bar bulunmaktadır. jeep safari, trekking, yayla turları gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

REZERVASYON

Trabzon  Yayla Turizmi

 Trabzon ilinde hem yeşille kucaklaşacağınız hemde tatilinizi rahatça geçirebileceğiniz, doğal ve güzel mekanları sizler için seçtik. 
zitaş ZİTAŞ - ZİGANA TATİL KÖYÜ


Hamsiköy Bekçiler Mevkii,  Maçka - TRABZON
Tel:  +90 462 5426262

Doğayla iç içe, tamamen ahşap bungalovlardan oluşan Zigana Yayla Tatil Köyü, Trabzon şehir merkezine 55 km. mesafede, deniz seviyesinden 1700 metre yükseklikte, Zigana Dağı'nın zümrüt yeşili ormanları içerisinde bulunmaktadır. Eğlencenin eksik olmadığı Zigana Yayla Tatil Köyü, bungalow tarzı evleri, muhteşem doğası, lezzetli yemekleri, yakın çevrede yapılacak spor aktiviteleri, restaurant, kafeterya, bar ve terasları ile konuklarına muhteşem bir tatil fırsatı ve deneyimi sunmaktadır. Tesislerin 5 Km ilerisinde Limni gölü ve Acısu ya ulaşabilirsiniz. Bölgede Kasaplardada kendin pişir kendin ye imkanlarından yararlanabilirsiniz.

REZERVASYON
hıdırnebi yayla kent  Hıdırnebi Yaylakent Tesisleri


Adres: Hıdırnebi Yaylası / AKÇAABAT – TRABZON

Tel: +90 (462)3232323

Hıdırnebi Yaylakent1 muhteşem bir doğa manzarasına sahip olan bir yamaçta, büyük yemyeşil bir bahçenin içinde yer almaktadır. Eğer unuttuğunuz yeşilin binbir tonunu hatırlamak istiyorsanız Trabzon hava alanına 40 km, Akçaabat a 25 Km mesafedeki Hıdırnebi Yaylasına gidebilirsiniz.
Ayrıca 300 kişilik toplantı ve seminer salonu ilede iş adamlarımız ve çalışanlarınada farklı alternatifler sunmaktadır.


Rezervasyon

fettahoğlu otel  FETTAHOĞLU GRAND HOTEL


Adres: Çayıroba(Yente) Yolu 7.km Uzungöl Çaykara/TRABZON
Tel : +90 (462) 6566302

Trabzona 110 Km mesafede; Uzungöl'ü geçtikten sonra  10 km yukarıda dağların zirvesinde; kendinizi gökyüzünde sanacağınız bir noktada Fettahoğlu otelde Restoran, hamam,fitness,sauna hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Uzungöl-Otel arası yol dik ve yorucudur. Trekking yapmak isteyenler için tercih edilebilir.


REZERVASYON
pilav dağı  Pilav Dağı Tesisleri Lagana Kamping


Adres: Bakırcılar Mah. Maçka / Trabzon
Tel : +90 533 435 46 81

Pilav Dağı Trabzon'a 37 km mesafededir.Trabzon - Maçka arası 28 km,maçka-pilav dağı 9 km mesafededir.1200 rakımlı LAGANA mesiresinde  YAVUZYILMAZ TESİSLERİ bulunmaktadır.
Yılın 12 ayı boyunca  PİLAV DAĞI' na  ulaşım imkanl vardır. Dilerseniz Tesisin Bahçesinde kamp yapabilirsiniz.

REZERVASYON
trabzon kayabaşı yaylakent KAYABAŞI YAYLAKENT


Işıklar beldesi Kayabaşı Yaylası, Düzköy  Akçaabat / Trabzon
Tel : +90 (462).3210058

1850 m rakımıyla  stresinden uzak tesis  bungalov ev,  otel odası, 1 adet özel yayla konağı,  kır kahvesi,  restoran ve Çocuk Parkından oluşmaktadır. İstendiğinde Balayı çiftlerine özel suit hazırlanmaktadır. 145 yatak kapasitesine sahip tesisin bütün odaları ahşap olup; odalarda 24 saat sıcak su,  kalorifer, TV, telefon ve mini mutfağıyla  hizmet vermektedir.Ladin ormanlarıyla çevrili tesis eşsiz doğa manzarası ile Trabzon’a  45 km mesafededir. Tesise yakın olan Türkiye’nin en büyük ikinci mağarası olan Çalköy Mağarasını görebilirsiniz.Sezonda Canlı müzik  ve folklor gösterileri izlemeniz mümkün.

REZERVASYON
yedigöller otel  YEDİGÖLLER OTEL ve Restoran


Adres: Demirkapı(Haldizen) Köyü  Uzungöl/ Çaykara/Trabzon
Tel : +90 (462) 6361160

Uzungöl’den 15 km (6km si asfalt 7km taş döşeme ve 2km beton ve toprak yol ) orman yoluyla 1650 rakımlı Demirkapı  köyüne ulaşılır.

Demirkapı  köyünde bulunan Yedigöller Otel,  dağ, dere ve orman manzaralı.Balkon ,kalorifer, telefon, televizyon, wifi, 24 saat sıcak su mevcut. Otelde Canlı Müzik ve Horon gösterileri yapılmaktadır.
Krater göllerinden ilki olan Balık gölü toprak yol ile 5 Km , Aygır Gölü  7 km mesafede. Göllerin kenarında yazın köylüler tarafından yiyecek ve içecek satılmakta.

REZERVASYON

zirve pansiyon  Zirve Pansiyon


Adres: Demirkapı(Haldizen) Köyü  Uzungöl/ Çaykara/Trabzon

Bir restoranı mevcut. Ayrıca mutfaklı odalarıda bulunmakta. Otelde ütü ve çamaşır hizmetler sunulmakta. ücretsiz Wi-Fi erişimi var.
Uzungöl’den 15 km (6km si asfalt 7km taş döşeme ve 2km beton ve toprak yol ) orman yoluyla 1650 rakımlı Demirkapı  köyüne ulaşılır.

Demirkapı  köyünde bulunan Yedigöller Otel,  dağ, dere ve orman manzaralı.

REZERVASYON

hotel taşkın  Hotel Taşkın


Adres: Sultan Murat Yaylası - Çaykara / TRABZON
Tel : +90 (462)6481106

Hotel Taşkın, Trabzon'un Çaykara ilçesinde 2100 m rakımdaki Sultan Murat yaylasında kurulmuştur.
Otelde 100 yatak kapasiteli 50 standart oda ve 4 suit oda bulunmaktadır. Odalar kalorifer ısıtmalı olup odalarda banyo, WC ve telefon bulunmaktadır. 150 kişilik restoranda birbirinden leziz yöresel yemekleri tadabilir, Yoğurt Bar'da istirahat edebilirsiniz. Otelin arka bahçesindeki kamelyada da yemek servisi verilmektedir. Otel doğal şartlar nedeniyle her yılın Haziran-Ekim ayları arasında hizmet vermektedir.


Diğer Oteller