OVİT YAYLASI

Eski İsmi : İle Uzaklığı:   108 km (Rize)
İlçeye Uzaklığı: 52 km (İkizdere)
Rakım: 2640 m

Konaklama,Telefon,Elektrik, su, WC. gibi altyapıya sahip yaylada bakkal,lokanta ve kır kahveleri vardır.
RİZE 5 Günlük Hava Tahmini 
  rize hava durumu
  

Rize Ovit yaylasi İkizdere-İspir yolu üzerindedir.  1000 metreye kadar olan yükseltilerde yayvan yapraklı ağaçlar,  bu yükseltiden sonra 1550 metreye kadar yerini çam ağaçlarına ve 1550 metreden sonra ise  bol yeşillikli meralara birakiyor. Rize İkizdere ilçesine  yaklaşık 52 km uzaklıktadır.


Ovit yaylası,  Karadeniz'in en güzel yaylaları   arasındadır. Ovit'e gelip keşifler yapmalı,  doğayı tenefüs ederken  bol bol fotoğraf çekerek her anı ebedileştirmelisiniz. Ovit Yaylası şenlikleri her yıl yapılmaktadır ,  gezinizi Ağustos ayı içerisinde  yaparsanız yüksek rakımlı bu bölgenin eğlenceyle doruklara çıktığı yayla şenliklerinede tanıklık edebilirsiniz.

Her yıl geleneksel olarak Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Ovit Yaylası Şenlikleri coşku ile kutlanmaktadır. Doğal güzellikleriyle dünya çapında nâm salan, Karadeniz’in en güzel yaylaları arasında yer alan Her yıl geleneksel olarak düzenlenen şenlikler 6-7-8 Ağutos tarihleri arasında yapılır. Güncel tarih bilgileri için yaylasenlikleri.com sitemizi takip edebilirsiniz.ovit yaylası

RESİM GALERİSİ


çayhan kafe dedeman otel rize ağaran şelalesi pokut yaylası
Rize Restoranlar Rize Konaklama/Otel Rize Şelaleler Rize Yaylaları

 

OVİT YAYLA ŞENLİKLERİ


Her yıl geleneksel olarak Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Ovit Yaylası Şenlikleri; 
2014 yılında  Ovit Şenlikleri 1-3  Ağutos tarihleri arasında yapılacak.  Geçtiğimiz senelerde yaklaşık 250.000 bin kişiyi ağırlayan, 2640 metre rakıma sahip olan Ovit’te eğlence doruklara çıkar…

Bu yıl şenlikler için dev bir kazan yaptırıldı. Bu yılda 1-3 Ağustos tarihleri arasında Ovit yayla şenliklerinde 650 kilo ağırlığındaki dev kazanda 3.5 ton kavurma pişirilip halka dağıtılacak. Bu deneme ile Ovit Yaylası Guınnes Rekorlar Kitabına girecek. 11 ülkenin halk dansları toplulukları gösteri sunacak: Resul Dindar Ahmet Ekşioğlu, Erkan Yeşilyurt, Gülay, Herem ve İsmet Özmen ile İsmail YK, Onay Şahin, Tarık Tüfekçi, Bizim Gönül, Ali Erkan ve Murat Köse sahne alacak.