KARABÜK 5 Günlük Hava Tahmini 
  KARABÜK ili 5 günlük hava durumu


KARABÜK gölleriKonarı Gölü

Safranbolu’ya 8 km uzaklığındaki Konarı Gölü, tam anlamıyla bir dinlence mekânıdır. Şehir gürültüsünden uzakta, çamların arasında mücevher gibi parlayan turkuvaz renkli göl, cennetten bir parça gibidir. Akşam güneş batarken, gölde rengârenk süs balıkları oynaşırken siz elinize çayınızı alarak keyfinize ve müthiş manzaraya bakabilir, tertemiz havayı içinize çekebilirsiniz

http://www.efsanekonarigolu.com.tr/

Konarı mucizeleri

Konarı Gölü’ne dair anlatılan mistik olaylar vardır. 1317 yılında Konarı Köyü’ne yerleşen Horasan evliyalarından İbrahim Gavsi’nin türbesi Konarı Köyü’nde bulunmaktadır. Evliyanın orduya katılan askerler için etmiş olduğu dua, mucize olarak kabul edilir. Çünkü asırlar boyunca bu köy bir tek şehit vermemiştir ama gazileri vardır. Köyün gençleri askere gitmeden önce mutlaka türbeyi ziyaret ederek dua etmektedirler

Biri sıcak, biri soğuk olmak üzere iki kaynak suyu ile beslenen, yaz kış 23 derece sıcaklığında olan Konarı gölü, Konarı köyünün bahçe ve tarlalarının suyunu sağlar.
Bahçe ve tarlalara çekirge, köstebek geldiğinde, tarlalarda verimsizlik olduğunda, köylüler İbrahim Gavsi türbesine gidip dua etmektedir. Köylüler; türbeden bir parça toprak alarak bahçelerine, tarlalarına serptiklerinde, sorunlarının mucizevî bir şekilde çözümlendiğine inanırlar.


- Eğriova Mesire Yeri: Eskipazar İlçeye 25 Km. mesafede Adiller Köyü Ulupınar ormanlık alanında Eğriova Mevkiindedir. Alanda, 12.000 m2. yüzölçümünde 5 m. derinliğinde bir suni gölet bulunmaktadır. Masalar, banklar, ocaklar, çeşmeler bulunmakta olup, olta ile balık avı yapılmaktadır. Çadırlı kamp ve doğa yürüyüşleri için uygun bir mekandır.


- Eflani Göletleri;


Eflani’de bölgede fazla karşılaşılmayan geniş düzlükler bulunmaktadır. Yaylalar, göletler ve ormanın bir arada bulunması bu bölgeye ayrı bir çekicilik ve güzellik katmaktadır. Eflani, bu güzellikleri ve bol oksijenli havası ile çevre il ve ilçelerin doğal mesire yeridir. Göletlerin çevresinde piknik alanları bulunmaktadır. Çadırlı kamp kurmaya, olta ile balık avcılığı yapmaya elverişlidir.
KARABÜK gölleri