COMO gölü, İtalya

como göl - Como gölü

Alp dağlarının arasında Y şeklinde uzun ince bir tabiat harikası. Dünyanın en güzel göllerinden biri.Adını sol bacağındaki en büyük yerleşim yeri olan COMO' dan almaktadır.Etrafı yüksek dağlarla çevrilidir. İtalya'nın Milano Şehrine 30 dk mesafededir. Yakın mesafede Lugano ve Maggiore gölleri vardır.

 

Como gölünün kenarı  dünyaca ünlü oyuncu ve  sanatçıların  villaları ile süslüdür. Gölün etrafında eşsiz bir huzur havası esmektedir.  Yürüyüş yapan insanlar, turistler ve bisikletle gezen genç ve yaşlı insanlara rastlayacaksınız.

Çevresinde yer alan dağlar ve ormanlarla kedisini görmeye gelenlere como gölü muhteşem bir manzara sunmaktadır. Gölün etrafında ise bir çok irili ufaklı köy ve kasabalar yer alıyor.

Como gölü etrafında gezilecek yerler :

Como gölü başlı başına  gezilecek muhteşem bir yer olsa da  gölün etrafında bulunan birbirinden güzel ve eşsiz görünümlü yapıları gezip görmelisiniz. Her cadde ve evler ayrı bir güzellik ve nostaljidedir.

Gözde kasabalar; Bellagio, Menaggio, Tremezzo, Varenna. Ancak Gölün etrafında yer alan Bellagio kasabasını mutlaka görmelisiniz. Konaklama yapacaksanız bu kasabayı tercih etmenizi öneririz.Diğer yerleşim yerlerine göre daha hareketli ve daha güzel.

Gölün etrafında yer alan  diğer önemli yer ise Volto meydanıdır.

Faro Voltiano Güzel resimler çekmek isterseniz  Como’dan Brunate kasabasına gidin. Gölün 487 metre yukarısında.  Dik taşlı patikayı takip edip Yaklaşık 1,5 kilometre sonra Faro Voltiano’yavaracaksınız. (funicolarecomo.it). Ücra bir deniz feneri. Tüm şehre, göle ve komşu İsviçre’ye tepeden bakıyor. Muhteşem manzara yorgunluğunuzu alacaktır.

İtalya Milano’dan como gölüne nasıl gidilir :

Milano’dan como gölüne gidiş için en çok tren tercih edilir. Como gölüne giden tren ise Cadorna tren garından kalkıyor.Como gölüne metro ile de gidebilirsiniz. Milano’dan como gölüne metro ile gitmek için ise kırmızı hattı kullanmanız gerekiyor.


 como gölü italya


Como gölü, İtalya