Sisdağı  Yaylası
Sis Dağı, adını, üzeri ve eteğinin çoğunlukla sisli olmasından almıştır. Bazen tepeleri güneş iken eteklerine sis göllenmekte, bu manzara üstten deniz gibi görülmektedir.

Giresun ili Görele ilçesinin sahile 40 km. mesafedeki en büyük dağı olan Aladağ'ın en yüksek tepesi Alimeydan (Sis) Dağı 2182 yüksekliktedir. Trabzon ve Giresun illeri sınır bölgesinde yer alan bu yörede Temmuz başına kadar karlar erimez. Bu gruba dahil Sis Pazarı yaylası, Erikbeli mevkiinin 25 km. kadar kuzey batısında yer alır. Sis Dağı'na Giresun-Eynesil yakınlarında sahilden içeri giren yaklaşık 40 km.lik köy yolu ile ulaşılabilir.
GİRESUN 5 Günlük Hava  hava durumu GİRESUN

En kısa ve en rahat ulaşım yolu, Şalpazarı’nı Acısu istikametinde 4km. geçtikten sonra Geyikli Beldesi içinden giden yoldur


Her yıl Temmuz ayının 4. Cumartesi günü yapılan "Sis Dağı Şenlikleri" yöredeki çok sayıda köy ve obadan gelenlerin katılmasıyla kutlanır. Sis Dağı "C statüsünde Milli Park" olarak korunmaya alınmıştır.

Sis Dağı "C statüsünde Milli Park" olarak korunmaya alınmıştır

 
Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2000

 

 

 

1990

 

 

 

1985

 

 

 

 
Eski İsmi :

İle Uzaklığı: 85 km (Trabzon)
İlçeye Uzaklığı: 38 km (Beşikdüzü)
Rakım: 2200m

Otel,Elektrik, su,PTT, WC. gibi altyapıya sahip yaylada bakkal, kasap, fırın, lokanta, tuhafiyeci, kır kahveleri hizmet vermektedir

     


Giresun Sisdağı Yaylası