Kulakkaya Yaylası
Rakım:  1500 m

Yöre halkının sarı avu diye adlandırdığı Zifin diyarı olan Kulakkaya yaylası  ilginç doğa güzelliklerine sahiptir. Yaz aylarında zifin çiçekleri ile adeta sarıya boyann doğasıyla Kulakkaya yaylası Giresun'un geçmişten günümüze en çok bilinen ve ziyartet edilen tarihi bir yaylasıdır.  Yanındaki 2030 m. yüksekliğindeki Çaldağ ile Desput Kayası ve suyu ,  Gelin Kayası görülmeye değer yerlerdir.

Kulakkaya Yaylası Ulaşım :  Giresun Merkez : 45 Km mesafede olup sırasıyla, Çaldağ, İnişdibi, YavuzKemal Belediyesi geçilerek yaylaya varılabilir. Yada Dereli , Yaylacık istikametinden yaylaya varabilirsiniz.
GİRESUN 5 Günlük Hava  hava durumu GİRESUN

Yaylada çadır ve kamp malzemelerinizi yanınıza alarak kamp kurabilirsiniz.  Yaylanın yakınındaki Yavuzkemal beldesinde de her türlü alışveriş hizmeti , kır lokantaları, ptt bulunmaktadır. Kuluçkaya-Alçakbel Mevkii´nde bulunan Orman içi Eğitim Tesisleri ve yanındaki Ormaniçi piknik alanı ve çocuk parkı piknikçilere hizmet vermektedir.


     Giresun Kulakkaya(Hanalanı) Yaylası

zifin otel   Zifin Hotel

 Kulakkaya Yaylası Yavuz Kemal Beldesi Dereli / Giresun

   Telefon: +90 454 390 90 90

Doğaya uygun bir mimari ye sahip Zifin otel, doğanın kalbinde sizleri ağırlamakta. Otelde Türk hamamı, sauna ve buhar banyosu mevcut.
Karagöller bölgesi otele 30 km uzaklıktadır.
Bu bölgede birbirine bir kaç km mesafede olan 6 adet buzul gölü bulunmaktadır.
(Karagöl, Aygır gölü, Sağrak gölü, Bağırsak gölü. Vs). Bekdaş yaylası otele 8 km mesafededir.
Otantik bir tabiat harikası olan Gölyanı obasına günübirlik geziler düzenlenebilir.
Desput suyu ve Gelin kayası çevredeki ziyaret edilecek en enteresan yerlerden.


  Süllü Dağ evi

 Süllü Yaylası
Dereli / Giresun

   Telefon: +90 532 4269229

Toplam 6 oda ve bir Bungalov ile hizmet vermektedir. Evcil hayvan kabul edilmektedir. Ücre5tsiz WIFI mevcut.  Bisiklet kiralayabilirsiniz.
Süllü yaylası Dereli ilçesinin güneyinde yer alır. Rakım : 3100 olan yayla Giresun-Sivas-Ordu illerinin birleşim noktasındadır. Kulakkaya yaylasına 8 km mesafededir.giresun resim giresun-new-jasmin-otel.jpg doğa çadır  kampı izmir  giresun-bektas-yayla.jpg
Giresun Gezi Rehberi Giresun Konaklama/Otel Giresun Kamp Yerleri Giresun Yaylaları